درباره لاولی ساینس

لاولی ساینس منبعی مورد اعتماد جهت مطالعه مطالب علمی و یادگیری ماهیت و روند علم

مأموریت اصلی لاولی ساینس ارائه یک منبع آموزشی مورد اعتماد، سرگرم کننده و در دسترس است که به طور دقیق بیان می کند علم چیست و براستی چگونه کار می کند.

روند علم هیجان انگیز است، اما توضیحات معمول و استاندارد در خصوص آن اغلب نمی تواند ماهیت پویای آن را به درستی بیان کند. علم همه روزه بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد، اما اغلب مردم احساس می کنند که جدای از علم هستند.

علم تلاشی کاملاً  انسانی است، اما برداشت ها و تصاویر ارائه شده از آن در بسیاری موارد توام با شور، کنجکاوی و گاه مغرضانه است که صد البته مشخصه بسیاری از فعالیت های بشر است.

در این میان لاولی ساینس تلاش می کند به کاربران دیدی عمیق درباره اصول، روش ها و انگیزه های اساسی علم ارائه دهد.

این پروژه می خواهد تعاملی مجدد با علم برقرار کند و با ایجاد آمادگی و ارتقاء سطح دانش علاقمندان و دوستداران علم آغاز و در جهت درک بیشتر آن، رمز و رازها و زیبایی های آن توسط عموم پیش می رود.

اهداف اولیه و کوتاه مدت  این پروژه عبارتند از: 1) بهبود درک عمومی از ماهیت کارها و تلاش های علمی، 2) فراهم آوردن منابع و استراتژی هایی که علاقمندان، دانش آموزان و دانشجویان، معلمان و دست اندرکاران آموزش را تشویق و قادر می سازد که در طول دوران زندگی و تحصیل خود بیشتر بر ماهیت علم تمرکز کنند، و 3) ارائه مرجعی آموزنده و شفاف برای دانش آموزان، دانشجویان و همچنین عموم مردم که به طور دقیق جنبه های مختلف علم و تلاش های علمی را به تصویر می کشد.

تحقیقات در سطح دنیا نشان می دهد که دانش آموزان و معلمان در تمام مقاطع مختلف تحصیلی درک ناکافی از ماهیت و روند علم دارند که ریشه آن باید در کلاسهایی جستجو شود که در آن ها تصور می شود علم فرآیندی ساده، خطی و غیر مولد دارد. این تصویر نادرست و ضعیف تمرکز و توجه دانش آموزان را کاهش می دهد، انگیزه های جامعه برای حمایت از سیستم آموزشی را از بین می برد و می تواند به توضیح نشانه های فعلی در پایین بودن سطح سواد نوجوانان و جوانان کمک کند.

حتی فراتر از این عموم مردم به ارزیابی انتقادی نمایش های متناقض شواهد علمی در رسانه ها نیاز واقعی دارند. و برای نیل به این هدف، آنها باید نقاط قوت، محدودیت ها و مبانی روش های علمی که این ادعاها را مطرح و تولید کرده است، درک نمایند.

لاولی ساینس می خواهد گام مهمی در جهت تأمین این نیازها بردارد.

لاولی ساینس گروهی مستقل و غیردولتی بوده و می خواهد ابزارها و مواد لازم برای فهم بهتر ماهیت علم و زیبایی های آن را فراهم کند و در عین حال دیدی ملموس از جنبه های عملی، کاربردها و همچنین بکارگیری آن ها در زندگی واقعی ارائه دهد.

ما شدیدا معتقدیم که رشد اقتصادی و بهبود سطح زندگی نیازمند آموزش صحیح و باکیفیت است و اگر بخواهیم در شرایط دنیای امروز به این مهم دست یابیم ناگزیر از حرکت به سمت علوم کاربردی و افزایش سطح کیفی آموزش هستیم.

همچنین می دانیم که تنها در صورتی به اهداف خود نزدیک خواهیم شد که از کمک، مشاوره و تجارب صاحب نظران، اساتید و دست اندرکاران امر آموزش در تمامی سطوح بهره ببریم. به همین جهت از تمامی کارشناسان، معلمان و اساتید باتجربه خواهشمندیم که آرا و نظرات خود را در زمینه های مختلف از طریق روش های ارتباطی موجود در وب سایت برای ما ارسال نمایند.

همچنین از همه کسانی که دانش و توانایی لازم برای همکاری در جهت  پیشبرد اهداف عالی این پروژه را دارند تقاضا می کنیم که دعوت ما را پذیرفته و جهت همکاری با ما اعلام آمادگی نمایند.

.

لوگو لاولی ساینس

مرجع آموزش های طراحی سایت با قالب Divi

اعضای تیم، همکاران و نویسندگان ما

Jennifer Loo

Jennifer Loo

Author

John Doe

John Doe

Author

Jaya Sree

Jaya Sree

Editor

Jessica Waller

Jessica Waller

Author

Steve Remi

Steve Remi

Editor

با آگاهی از جدیدترین و بهترین مطالب علمی بروز بمانید

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به بروزرسانی های وب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

کاربران عزیز و همراهان همیشگی لاولی ساینس برای اطلاع از آخرین مطالب علمی منتخب و هر آنچه در لاولی ساینس می گذرد، ما را در شبکه های اجتماعی همراهی نمایید.